ÖVRIGT / Diverse / Spargrisar 8748020
*
nr 874 8020
Spargrisar
2 st, keramik, höjd: 30
Kondition: skadad, lagad
Utrop:
600 kr
Såld:
250 kr
Sista tid för bud online:
måndag 10 februari 2014
kl 18:30:31
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
7/2 23:10:36
1
200 kr
10/2 15:58:29
2
150 kr
10/2 18:15:47
3
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik spargrisar
-
7114 Ask
med lock, Lack med pärlemo. Längd: 35 cm, djup: 26..//
Auktionen avslutas
om en vecka
20 maj kl 19:13
-
8155 Dekorelement
2 st, Asiatiska, nutida, trä, 92x92 ca
Auktionen avslutas
om en vecka
20 maj kl 20:47
-
8087 Masker
3 st. Höjd: 20-40cm
Auktionen avslutas
om en vecka
20 maj kl 18:20
-
8193 Skrin
1800-tal. Längd: 48 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
20 maj kl 19:02
-
7059 Smyckeskrin
Lackarbete, Hongkong. Längd: 30 cm. Djup: 21 cm, h..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
20 maj kl 20:37
-
8109 Väggrelief
Diameter: 32cm
Auktionen avslutas
om en vecka
20 maj kl 18:54
*
Spargrisar
Kondition: skadad, lagad
nr 874 8020
Spargrisar
2 st, keramik, höjd: 30
Kondition: skadad, lagad
Utrop: | 600 kr |
---|---|
Såld: | 250 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 10 februari 2014 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
7/2 23:10:36 | 1 | 200 kr |
10/2 15:58:29 | 2 | 150 kr |
10/2 18:15:47 | 3 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik spargrisar
-
7114 Ask
med lock, Lack med pärlemo. Längd: 35 cm, djup: 26..//
Auktionen avslutas
om en vecka
20 maj kl 19:13 -
8155 Dekorelement
2 st, Asiatiska, nutida, trä, 92x92 ca
Auktionen avslutas
om en vecka
20 maj kl 20:47 -
8087 Masker
3 st. Höjd: 20-40cm
Auktionen avslutas
om en vecka
20 maj kl 18:20
-
8193 Skrin
1800-tal. Längd: 48 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
20 maj kl 19:02 -
7059 Smyckeskrin
Lackarbete, Hongkong. Längd: 30 cm. Djup: 21 cm, h..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
20 maj kl 20:37 -
8109 Väggrelief
Diameter: 32cm
Auktionen avslutas
om en vecka
20 maj kl 18:54